Nejen s krásným počasím, ale také s rozvolňováním se do domova vrací dobrá nálada. Po dlouhé a psychicky náročné zimě se k nám vrací sluníčko a především také rodinné návštěvy. Jsme moc rádi, že našim uživatelům a jejich rodinám můžeme zase umožnit organizovaná setkání. Má to samozřejmě opět svá pravidla, to nám asi ještě chvíli zůstane, ale hlavní je, že se rodiny mohou vidět se svými blízkými.

Abychom uživatelům opět trochu zpříjemnili čekání na návštěvy, připravili jsme pro ně na jaro bohatý program. Již v dubnu jsme pekli cukroví a vytvářeli ozdoby na čarodějnice a ještě jsme si stačili upéct buřtíky.

Na květen pak chystáme canesterapii a služby kadeřníka, pedikérky, a také pečení palačinek a jiné aktivity. Když to počasí dovolí, vydáme se i ven. Pobyty venku budou mít také svá pravidla, ale dobře víme, jak moc je důležité trávit čas na čerstvém vzduchu.

Snažíme se vracet k běžnému životu v domově, jak jen je to možné. Ostatně podívejte se sami, i tentokrát jsme pro vás zachytili některé momenty.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Cíl

Cílem služby Domova Březnice, poskytovatel sociálních služeb je průběžně reagovat na změny zdravotního stavu a na potřeby uživatelů, vytvářet podmínky k rozšiřování osobních a společenských kontaktů.

Poslání

Proč tu jsme - chceme umožnit lidem v nepříznivé sociální situaci využít možnosti čerpat potřebné služby a zůstat součástí místního společenství.

Kdo jsme - jsme Domov pro seniory s pobytovou službou.

Co děláme – poskytujeme bezpečné a odborné služby, které respektují důstojný život uživatelů.

Pro koho tu jsme – cílová skupina uživatelů - cílovou skupinu tvoří mladší senioři (65 ‑80 let) a starší senioři (nad 80 let), kteří mají sníženou soběstačnost a jsou závislí na pomoci druhé osoby nebo vyžadují při provádění běžných denních činností pomoc druhé osoby či dohled nebo kontrolu. Dále senioři z důvodu krizové, dlouhodobě nepříznivé nebo nevyhovující sociální situace.